Ankana Kids

Okulumuz

Ankana Kids Etimesgut’ta 2011 yılından bu yana hizmet vermektedir.  
Okulumuzun Kurucusu İlker Çekinmez Uzman Psikologtur. Füsun Çekinmez çocuk gelişimi uzmanıdır.

Eğitim Kadromuz: Okul öncesi bölümümüzdeki grup öğretmenlerimizin tamamı üniversite çocuk gelişimi, anaokulu öğretmenliği, okul öncesi öğretmenliği bölümlerinden mezun, yardımcı ve servis öğretmenlerimiz lise çocuk gelişimi mezunudur.
 Her grupta bir grup öğretmeni, bir yardımcı öğretmenimiz görev yapmaktadır. Gruplarımız maksimum 12 kişi ile sınırlandırılmıştır. Sınıflarımız 6 aylık gruplar halinde bölünmektedir.

Binamız: 11 ayrı daireden oluşan müstakil binamızdaki okulumuz toplam 1500m2 kapalı alana, 460m2 bahçeye sahiptir. 0-14 yaş arası kreş-anaokulu ve etüt merkezi olarak hizmet vermektedir. Her sınıf farklı yaş gruplarına göre dizayn edilmiştir. 
Okul içerisinde spor salonu, İngilizce odası, etkinlik odaları, sinema odası, sağlık odası, oyun odaları, uyku odaları, mutfak, yemekhane, veli bekleme odası ve resepsiyon bulunmaktadır.
Sınıflarımızda yaş gruplarına göre oyuncaklar, eğitsel materyaller, top havuzu, şişme oyun parkı, oyun evleri, bisikletler, evcilik köşesi, fen tabiat köşesi, sağlık köşesi ve her sınıfta kütüphane bulunmaktadır.
Uyku odalarımız oyun odalarından ayrıdır.

Isınma: Isınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Her dairemizde kombi bulunmaktadır. Kombilerimiz gece ve gündüz haftanın hergünü devamlı yanmaktadır. Okulumuza ısı yalıtımıyla mantolama yapılmıştır.
    
Etkinlik dersleri alanında uzman usta öğreticiler tarafından verilmektedir. Etkinlik Derslerimiz; Hergün İngilizce, Halk Dansları, Modern Danslar, Satranç, Ritmik Jimnastik, Drama, Müzik, Plastik Sanatlar ( Seramik, Heykel, Ebru, Resim) dir.
 Güvenlik: İç ve dış mekanımız, çocuklarımızın güvenliği göz önüne alınarak dizayn edilmiştir. Okulun her katından dışarıya çıkışı mevcuttur. Okulumuzun etrafı bahçe duvarıyla çevrilerek korunaklı hale getirilmiştir.

Sağlık: Çocuklarımız; çocuk doktoru ve hemşireler tarafından periyodik olarak sağlık kontrolünden geçirilmektedir. Ayrıca çocuklarımız her yıl bir defa göz ve bir defa diş muayenesinden geçirilmektedir.

Yemekler: Aylık gıda mühendisi tarafından hazırlanan yemek listemiz doğrultusunda sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı verilmektedir. Yemekler aşçılarımız tarafından, okullarımıza ait endüstriyel mutfakta yapılmaktadır. Alışverişler günlük yapılmakta ve markalı ürünler kullanılmaktadır. Bulaşıklar, sanayi tipi bulaşık makinelerinde hijyenik olarak yıkanmaktadır.

Temizlik: Temizlik görevlimiz tarafından, anti-kansorejen temizlik malzemeleri ile her gün yapılmaktadır.

Servis: Okulumuza ait son model Ford marka minibüslerle yapılmaktadır. Servisimizde servis öğretmeni bulunmakta, çocuklarımız öğretmen eşliğinde teslim alınmakta ve bırakılmaktadır.