Ankana Kids

Hakkımızda

Ankana Kids 2005 yılında eğitim yöneticileri; Uzman Psikolog İlker Çekinmez ve Çocuk Gelişimi Uzmanı Füsun Çekinmez tarafından Çayyolu’nda kuruldu. 2006 yılında Çankaya Yukarı Ayrancı’da, 2009 yılında Çankaya Sancak’ta açtığı şubelerle büyüdü. 2011 yılında Etimesgut’ta kreş, anaokulu, etüt olarak ilk şubesini açtı. 2012 yılında dönemin en büyük kreşini Etimesgut İstasyon Mahallesi, Türk Kızılayı Caddesi’nde açarak büyümeye devam etti.  Ankana Kids Etimesgut Şubemiz kreş, anaokulu ve etüt merkezi olarak 0-14 yaş arası çocuklarımıza hizmet vermektedir. Etimesgut’ta okulöncesi eğitimin gelişmesine ve birçok kreş ve anaokulunun bölgede açılmasına vesile oldu. Etimesgut, Bağlıca, Eryaman, Fatih, Sincan, Çayyolu çoğunlukta olmak üzere bölgede geniş bir kesime hitap etmektedir.

Ankana Eğitim Kurumları; 2013 yılında Etimesgut Bağlıca’da ilkokul ve ortaokul olarak ilk koleji Anaşehir Koleji’ni açarak bölgenin ilk özel okulunu eğitim hayatına başlattı. 2015 yılında; Ankara’nın en büyük anaokulu Anaşehir Anaokulu’nu faaliyete geçirdi. 2018 yılında Etimesgut Kaymakamlığı yanında, Türk Kızılayı Caddesi üzerinde yeni koleji; Anaşehir Koleji Etimesgut’u açtı. Ankana ve Anaşehir isimleriyle tüm kurumlarını Etimesgut ilçesinde toplayan Ankana Eğitim Kurumları, bölgede özel okullar içinde en üst sırada yerini almıştır.

Okula ait modern servis araçları ile servis hizmeti en iyi ve en güvenli şekilde yürütülmektedir. Her servis aracında servis öğretmeni bulunmaktadır. Servis araçları araç takip sistemi ile izlenmektedir. Sanayi tipi 2000 kişilik yemek kapasitesine sahip bir mutfağa da sahip kurum, yemeği en kaliteli ürünlerle kendi üretmektedir.

0-14 yaş arası ruhsata sahip olan Ankana Kids Kreş Anaokulu ve Etüt Merkezi, bir Anaşehir okulu olarak; çocuğunuza en iyi eğitimi vermeyi ve onu geleceğe en iyi şekilde hazırlamayı garanti etmektedir.  Yabancı dil eğitiminde de iddalı olan okulumuz; anaokulunda İngilizce, ilkokul ve ortaokulda ise ingilizce, almanca, fransızca ve rusça derslerini vermektedir. Çocuklarımızın sosyal, kültürel ve sportif olarak kendilerini geliştirebilmeleri ve özgüven kazanmaları için Yüzme, Drama, Halk Dansları, Modern Danslar, Satranç, Robotik Kodlama ve Yazılım, Resim, Müzik, Seramik gibi etkinlik derslerinde kadrolu usta öğretmenleri ile çalışmalar yapmaktadır.

Tüm okullarımız hergün 7.30 ile 19:00 arasında açıktır.

Sizlerle tanışmak, eğitim sistemimizi ayrıntılı şekilde anlatmak, paylaşımlarda bulunmak için okulumuza bir kahve içemeye bekliyoruz.

“Gelecek ANKANA’da başlar!