Anaokulu Günlük Program 

07:30OKULUN AÇILIŞ SAATİ
7:30-8:45OKULA ÖĞRENCİLERİN GELİŞİ
SERBEST OYUN SAATİ
8:45-9:00SABAH JİMNASTİĞİ
9:00-9:30SABAH KAHVALTISI
9:30-9:45PAYLAŞIM ÇEMBERİ
GÜNÜN SOHBETİ
9:45-10:30İNGİLİZCE DERSİ
10:30-11:10ETKİNLİK SAATİ
(SANAT ETKİNLİĞİ
DİL ETKİNLİĞİ
MÜZİK ETKİNLİĞİ
FEN VE DOĞA ETKİNLİĞİ
OYUN ETKİNLİĞİ)
11:10-12:00BRANŞ ETKİNLİK DERSLERİ (DRAMA, HALK DANSLARI, MODERN DANSLAR, SATRANÇ, SERAMİK VS.)
12:00-12:30ÖĞLE YEMEĞİ
12:30-13:00KÜÇÜK GRUPLAR
(UYKUYA HAZIRLIK)
6 YAŞ SERBEST OYUN SAATİ
13:00-15:00KÜÇÜK GRUPLAR
(UYKU SAATİ)
6 YAŞ  ETKİNLİK VE OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI
15:00-15:40İKİNDİ KAHVALTISI
15:40-17:00ETKİNLİK SAATİ
(SANAT ETKİNLİĞİ
DİL ETKİNLİĞİ
MÜZİK ETKİNLİĞİ
FEN VE DOĞA ETKİNLİĞİ
OYUN ETKİNLİĞİ)
17:00-18:45ÖĞRENCİLERİN OKULDAN AYRILIŞ SAATİ

                  3-6 yaş grubu çocuklarımıza benliklerinin şekillendiği bu en önemli dönemde; güvenli, özgür bir öğrenme ve keşif ortamı sunmaktayız. Alanında uzman ve dinamik eğitim kadromuzla ile mevcutları 12-16 arasında değişen sınıflarımızda, her yaşta ocak haziran arası doğumlular ve temmuz aralık arası doğumlular olmak üzere gruplar  oluşturulur.

                  Öğrencilerimiz sabah 7:30 ile 8:45 arasında okula gelirler.  Okul servislerimiz sadece okulumuza hizmet vermektedir. Okul servis araçlarımız araç takip sistemi ile kontrol edilmektedir. Her servisimizde servis öğretmeni bulunur. Her araca ait servis telefonu bulunur. Servis tercih etmeyen öğrencilerimiz aileleri tarafından okula bırakılır. Sabah okula gelen öğrencilerimiz; ilgi köşelerinde öğretmenleri eşliğinde sohbet ederler. Sabah jimnastiği ile güne keyifli başlayan öğrencilerimiz; sabah kahvaltısından sonra İngilizce, drama, halk dansları, modern danslar, satranç, jimnastik derslerine branş öğretmenleriyle birlikte katılırlar. Güne, sanat, dil, fen ve doğa, oyun, müzik, göster-anlat, sunum, hikaye tamamlama gibi etkinliklerle öğlen yemek saatine kadar hem eğlenerek hem öğrenerek devam ederler. Yemekten sonra, küçük gruplar dinlenme saati için hazırlanır ve 13:00-15:00 saatleri arasında uyurlar. Büyük gruplarda; anaokulundan ilkokula olumlu geçişi sağlamak ve gerekli yeterlilikleri kazanmak amacıyla okuma yazmaya hazırlık çalışmalarına ağırlık verirler. Öğretmenleri eşliğinde çizgi çalışmaları ve aynı sesle başlayan ve aynı sesle biten kelimeler türeterek ses farkındalığı yaratırlar. İkindi kahvaltısından sonra gruplar; eğitim programındaki etkinliklere devam ederler. Servislerin hareket saati ve velilerin öğrencilerini almaya başlaması ile birlikte serbest oyun saati başlar. Okulumuzun kapanış saati 18:45’dir.

Her ay düzenli olarak MEB tarafından belirlenen programa destek amaçlı çevre gezileri, tiyatro, mutfak etkinliği gibi sosyal etkinlikler düzenlenmektedir.

Her ay düzenli olarak velilerimize eğitim programları gönderilir. Yemek listemiz internet sitemizde güncel şekilde bulunur.

Her çocuğumuzun kendine ait iletişim defteri bulunur. İletişim defterleri, öğretmenlerimiz tarafından günlük doldurulur,  velilerimiz günle ilgili bilgilendirilirler. Aynı şekilde velimizin öğretmene iletmek istediği bir konu olursa, iletişim defterine yazarak bildirir. Bunun dışında  öğretmeni ile gün içinde görüşmek isteyen velilerimiz 13.00 – 15.00 saatleri arasında telefonla arayarak çocuğu ile ilgili bilgi alabilirler. Ayda bir kez cumartesi günü öğretmeni ile görüşme günü organize edilir, bu görüşmede çocuğun genel durumu öğretmeni, okul müdürü ve veliyle değerlendirilir, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulur.

Psikolojik desteğe ihtiyaç duyulduğunda okullarımız bünyesinde bulunan Klinik Psikolog, psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerimizden randevu alınarak, durum değerlendirmesi yapılır.